Chefsgrupp

I chefsgruppen finns samtliga huvudmän i Samordningsförbundet Västra Östergötland representerade. Chefsgruppen träffas fyra gånger per år och arbetar i huvudsak med samverkansfrågor med utgångspunkt i huvudmännens ordinarie verksamhet och Samordningsförbundets roll att stödja en effektiv resurssamordning.

Aktuella representanter i chefsgruppen:
Ulrika Stålknapp
Arbetsförmedlingen
ulrika.stalknapp@arbetsformedlingen.se

Anna Bengtsson
Boxholms kommun
anna.bengtsson@boxholm.se

Anna Ydrevik
Försäkringskassan
anna.ydrevik@forsakringskassan.se

Lilane Egnell
Motala kommun
lilane.egnell@motala.se

Annette Johansson
Region Östergötland
annette.m.johansson@regionostergotland.se

Ingela Iversen
Region Östergötland
ingela.iversen@regionostergotland.se

Therese Johansson
Region Östergötland
therese.MA.johansson@regionostergotland.se

Helen Albrektsson
Mjölby kommun
helen.albrektsson@mjolby.se

Jakob Rönnqvist
Samordningsförbundet Västra Östergötland
jakob.ronnqvist@motala.se

Desirée Svanberg
Vadstena kommun
desiree.svanberg@vadstena.se

Åke Wännman
Ödeshögs kommun
ake.wannman@odeshog.se

 

 

Förbundsmedlemmar

motala vadstena soderkoping valdemarsvik kinda mjolby odeshog finspang boxholm  linkoping  atvidaberg  forsakringskassanlandstinget2015  arbetsformedlingen